Odmładzanie krocza – czy warto?

W trakcie porodu naturalnego ciało kobiety, a konkretnie okolice pochwy i krocza, są narażone na liczne uszkodzenia i utratę swojej dawnej funkcjonalności. W związku z tym, że temat objęty jest tabu, panie wstydzą się szukać pomocy u specjalisty, a problemy, jakie po urodzeniu dziecka pojawiają się podczas współżycia albo nawet z utrzymaniem prawidłowej higieny intymnej, uznają za coś nieuchronnego i oczywistego. Wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, że współczesna ginekologia estetyczna dysponuje procedurami, które pozwalają na odzyskanie dawnej funkcjonalności i wyglądu narządów rodnych. Czy warto się nimi zainteresować?

Jak w wywiadzie dla Tourmedica.pl podkreślał dr n. med. Andrzej Barwijuk, specjalista ginekologii i położnictwa, który na co dzień zajmuje się m.in. wykonywaniem zabiegów kosmetoginekologii, z nieprzyjemnymi konsekwencjami porodu naturalnego zmagają się prawie wszystkie kobiety, których dzieci przyszły na świat właśnie w ten sposób. Dzieje się tak dlatego, że pod względem szerokości pochwa nie zawsze sama wraca do swojego pierwotnego stanu, ponadto dolegliwości pojawiają się również wskutek nieprawidłowego zszycia okolic intymnych po porodzie. W konsekwencji kobiety stają się bardziej podatne na infekcje, obniża się także satysfakcja, jaką do tej pory czerpały z życia seksualnego. Niektórych pań może również zacząć dotyczyć problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Dzięki postępom współczesnej medycyny większości wymienionych dolegliwości da się jednak dosyć łatwo uniknąć. Receptą na nie jest zabieg perineoplastyki.

Jakie są korzyści z zabiegu odmładzania krocza?

Perineoplastyka, czyli inaczej procedura rewitalizacji albo odmłodzenia struktur krocza, przez niektórych nazywana także liftingiem, może zostać wykonana zarówno za pomocą standardowej techniki chirurgicznej, jak i za pośrednictwem lasera. Drugi z wymienionych sposobów jest bardziej nowoczesny i mniej inwazyjny. Polega na wprowadzeniu do przedsionka pochwy specjalnej głowicy, która, emitując wiązkę światła laserowego, doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i aktywacji fibroblastów. Ścianki pochwy stają się bardziej napięte już na skutek bezpośredniego oddziaływania energii urządzenia, jednak procedura ma także efekty długofalowe. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować kolagen i elastynę, dzięki którym wagina z czasem staje się jeszcze bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.

Sposobem na odmłodzenie okolic krocza jest także zabieg z zastosowaniem nici Vaginal Narrower. Polega na umieszczeniu w tkance podskórnej i mięśniach okolicy krocza specjalnych biodegradowalnych nici. Początkowo zwężają one wejście do pochwy dzięki swojemu oddziaływaniu mechanicznemu, natomiast później – podobnie jak światło lasera, ale na innej zasadzie – pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadających za poprawę napięcia i nawilżenia pochwy.

Procedury, które mają na celu odmłodzenie krocza, pozwalają osiągnąć nie tylko efekty natury estetycznej. Dzięki temu, że w ich wyniku poprawia się nawilżenie śluzówki pochwy, kobiece narządy intymne przestają być tak bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Najważniejszym rezultatem zabiegów jest jednak poprawa jakości życia seksualnego. Suchość pochwy nie jest już problemem, a większa elastyczność i napięcie sprawiają, że stosunek staje się bardziej przyjemny dla obojga partnerów. Biorąc pod uwagę, że wymienione procedury odmładzania krocza charakteryzują się niewielkim stopniem inwazyjności, warto zastanowić się nad ich wykonaniem i skonsultować swoją decyzję z lekarzem specjalistą. Satysfakcjonujące kontakty intymne stanowią bowiem jeden z najbardziej istotnych elementów, decydujących o sukcesie w związku, dlatego nie warto zaniedbywać tej sfery nawet po tym gdy pojawi się potomstwo.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Regulacje prawne związane z produkcją i turystyką.

  Jest pewna zasadnicza róznica pomiędzy Chronioną Nazwą Pochodzenia a Chronionym Oznaczeniem Geograficznym.Jest to jednak uwarunkowane stopniem powiązania produktu z danym regionem. Chronione Nazwy Pochodzenia sa nadawane w przypadku blizszego związku produktu z określonym obszarem geograficznym takim jak np. beskidy , na którym przeprowadza się liczne etapy cyklu i stanowić to może także beskidy atrakcje : …Read More »
 • Podróż w Bieszczady

  Niejednokrotnie podróżujemy po różnych zakątkach Europy nie znając dobrze swojego kraju. Jest wiele miejsc nieodkrytych. Tak właśnie jest na Podkarpaciu. Nie jedna osoba, która się tam uda, to będzie chciała wrócić. Tam można spotkać prawdziwy kontakt z naturą. Zwłaszcza w Bieszczadach. Góry są te niezwykle, wędrówki po nich mogą przysporzyć nowych przygód i są przede …Read More »
 • Francja może się pochwalić

  Francja nigdy nie należała do krajów, gdzie zabytki moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki. Znajdziemy tam naprawdę niesamowite miejsca do zwiedzenia. Trzeba wiedzieć też, że taka Francja ma wiele zabytków, które mimo wszystko są bardzo rozpoznawalne i cenione przez wiele osób. Jednym z nich jest bardzo duża wieża Eiffela. Jest to już legendarny obiekt, który …Read More »
 • Wakacje w Mrowiu Bałtyckim.

  Apartamenty nad morzem mozna odnaleźć w tej okolicy bez problemu tuż szpiców mnóstwa, które są szeptania spośród atrakcjami odkąd otoczenie morska wraz z lasami, na krucyfiks wydmy zaś śliczne kurorty. Domki w Poddąbiu filia ta jest na najwyższym szczeblu wziętych morskich przestrzeni na orzeźwiającym powietrzu, gdzie furt nieco się przypowieść – pinakotek, bale, fabuły, kafeterie …Read More »
 • Atrakcyjność hurtowni

  Pomimo tego, że obecnie działa wiele różnych sklepów posiadających bardzo atrakcyjne ceny, wciąż sporą popularnością wśród osób robiących zakupy wielobranżowe cieszą się hurtownie. Dzieje się tak dlatego że w hurtowniach można kupować dużą ilość bardzo różnych wyrobów należących do praktycznie wszystkich dziedzin współczesnej produkcji.Read More »